İletişim için

Hizmetler

- Kişiye Özel Sağlıklı Zayıflama ve Beslenme Programları
- Kadın Sağlığı ve Menapoz Döneminde Beslenme
- Hamilelik/Emziklilik Döneminde Beslenme
- Çocuk Beslenmesi
- Yaşlılık Döneminde Beslenme
- Sporcu Beslenmesi
- Spesifik Hastalıklarda Beslenme
- Yeme Bozukluklarında Beslenme Danışmanlığı
- Kurumsal Beslenme Danışmanlığı
- Kurumlara Menü Danışmanlığı
- Diyaliz Merkezlerine Beslenme Danışmanlığı

1.KİŞİYE ÖZGÜ SAĞLIKLI BESLENME PROGRAMI

Kişiye Özgü Sağlıklı Zayıflama ve Beslenme Programları Nasıl İlerliyor?

Adım 1

Acıbadem Bağdat Caddesi Tıp Merkezi’ne gelen danışanımızı / hastamızı tanımak için öncelikle öykü almakla işe başlıyoruz. Gelen danışanımız daha önce Acıbadem Sağlık Grubu’na ait bir merkezde bilgileri (hastalık öyküsü, kan tahlilleri gibi) varsa, sistemden bu bilgileri inceliyoruz. Eğer hasta hekim tarafından yönlendirilmiş ise, yine hekimin notlarını dikkate alıyor ve bu şekilde ilerliyoruz.

Adım 2
En son model vücut analiz cihazı ile vücut analizinizi yapıyoruz. Bel ve kalça ölçülerinizi alıyoruz. Analiz sonuçlarını size açıkladıktan sonra diğer adıma geçiyoruz.

Adım 3
Yaşam tarzınıza, beslenme alışkanlıklarınıza, sosyal aktivitelerinize ve olanaklarınıza uygun sağlıklı beslenme programını birlikte hazırlıyoruz. Her hafta geldiğinizde vücut analiz sonuçlarınıza göre programımızda yenilikler yapıyor ve yolumuza devam ediyoruz.

Ne vadediyoruz?
Programımızda mucizelere yer yok. Bazı haftalar 500 gr, bazı haftalar 1.5 kg ağırlık kaybedebilirsiniz. Ağırlık kaybınız metabolizma yapınıza, hastalık öykünüze, daha önceki diyet deneyimlerinize, aktivite düzeyinize, kullandığınız ilaçlara, yaşınıza, cinsiyetinize ve birçok faktöre bağlı olarak değişmektedir. Bir ayda 10 kg vermek isteyenlerdenseniz, birlikte çalışmamız mümkün değil bunu bilmelisiniz. Biz sağlığınızı bozmadan, yaşam tarzınızda olumlu değişiklikler yaparak, kalıcı ağırlık kaybı yaratabilmek için, bilimsel veriler ışığında ilerliyoruz.

Diyetiniz her hafta değişir mi?
Eğer herşey yolunda gidiyorsa değişmeyebilir. Ancak özlediğiniz yiyecekler olduğunda, seyahatiniz olduğunda, tatile gidecekseniz veya farklılık istiyorsanız tabiki değişebilir. Bunu birlikte kararlaştıracağız.

Düzenli gelmem gerekiyor mu?
Amacınız hedeflediğinimiz sonuca ulaşmak ise düzenli gelmeniz gerekiyor. Hem diyet motivasyonunu katbetmemeniz, hem de gereken müdahaleleri yapabilmemiz açısından programı düzenli olarak ilerletmek başarının en önemli anahtarıdır.

Çok mu kısıtlı bir listem olacak?
Kendi yapamayacağım hiçbir şeyi sizden de bekleyemem. Bu nedenle diyetimizde yasaklar değil, neyi, ne zaman, ne miktarda ve ne sıklıkla yiyebileceğimizi ayarlayacağız. Hergün tatlı yemek olamayacağı gibi, her gün salata yiyerek de monoton bir beslenme programı yürütmeyeceğiz.

Genetik Check-up ile Beslenme Programınızı daha kesin belirleyebilirsiniz..
http://www.acibadem.com.tr/genetikcheckup/genetik-check-up-nedir.asp

2.KURUMSAL WELLNESS

Kurumsal Wellness nedir?

Wellness kelimesi Dünya Sağlık Örgütü (WHO), tarafından fiziken ve ruhen sağlıklı olmak şeklinde tanımlanmaktadır. Kurumsal wellness’ın amacı şirkette çalışan her kademedeki birey için sağlık yaşam şartlarının oluşturulmasıdır.

Kurumsal Wellness neden önemli?

Amerika’nın en önemli sigorta şirketlerinden Prudential tarafından yapılan bir çalışma, etkili kurumsal wellness programı sayesinde işe gelinmeyen günlerin %20, kişi başına verimsizliğin %32 ve yıllık ilaç harcamalarının %46 azaldığını ortaya koymuştur. Kurumsall wellness;

İş verimini arttırıyor,
Sağlık harcamalarını düşürüyor,
Kuruma bağlılığı artırıyor,
Çalışanların bellek ve konsantrasyonunu güçlendirerek iş potansiyelini yükseltiyor,
Moral ve motivasyonu arttırıyor,
Rakiplere göre farklılık yaratıyor.

Kurumsal Wellness programı nasıl yürütülüyor?

Başvuran kurumun tüm çalışanlarının vücut analizlerini alıp bireysel raporlar oluşturuyoruz. Bireysel raporlar sonrasında risk durumunda olan çalışanlara arzu ettikleri takdirde bireysel beslenme danışmanlığı veriyoruz ve haftalık takibe alıyoruz. Ayrıca, kurumda çalışanlara sunulan öğle yemeği menülerini inceleyerek, sağlıklı hale getiriyoruz. Bunların dışında, ara öğünler için koridor gibi ortak alanlara sağlıklı atıştırmalıklar yerleştiriyoruz. Kuruma yemek sunan firmanın mutfaklarını ayda bir kez ziyaret edip besin güvenliği, pişirme yöntemleri ve sağlıklı ürünler kullanıp kullanmadıklarını kontrol ediyoruz, başta yöneticiler olmak üzere tüm çalışanlara sağlıklı beslenme alışkanlıklarına yönelik eğitim programları düzenliyoruz.

3. ÜRÜN DANIŞMANLIĞI

Sağlıklı beslenmeyi teşvik eden ürünleriniz için ürün danışmanlığı yapıyoruz. Ürünlerinizin beslenmeye katkılarının belirlenmesi, yaygınlaştırılması, tanıtılması ve ürün kalitesinin arttırılmasına yönelik danışmanlık hizmeti ile firmalara rehberlik ediyoruz.

4.YAZILI VE GÖRSEL MEDYA ÇALIŞMALARI

Gazete, dergi ve web sayfaları için sağlık beslenmenin farklı bölümleri için halka yönelik yazılar hazırlıyor, televizyon programlarında bilimsel veriler ışığında topluma yönelik doğru bilgilendirmeler veriyoruz.

5.TELEVİZYON İÇİN PROGRAM YAPIMI VE SUNUMU

Üç yıl süresince Kanal B televizyonunda “Sağlıklı Formda Sohbetler” adlı programın hem yapımcılığını hem de sunuculuğunu üstlenmiş bulunuyorum. Tek amaç doğru bilginin topluma ulaştırılması.